Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 835

Nowy samochód pożarniczy dla OSP Perlejewo

10.07.2019

 

   “Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych” - to nazwa projektu transgranicznego, realizowanego na terenie powiatu siemiatyckiego, mającego już swój finał.

 

 

   Efekt tego projektu, to 5 nowych samochodów pożarniczych, na podwoziu MAN-a, typu GBA 3,5/28. Jeden z nich trafił do gminy Perlejewo, konkretnie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Perlejewie.

 

   

  W projekcie udział bierze 5 gmin powiatu siemiatyckiego: Milejczyce, Siemiatycze, Perlejewo, Dziadkowice i Nurzec Stacja. Liderem projektu jest Gmina Siemiatycze.

 

   

   8 lipca, na placu przy remizie OSP w Kajance (gmina Siemiatycze), w obecności Wiceministra MSWiA, Jarosława Zielińskiego, odbyło się oficjalne przekazanie tych samochodów dla jednostek OSP.  W sposób symboliczny, kluczyki oraz dowód rejestracyjny od samochodu odbierał prezes OSP Perlejewo, Sylwester Stankiewicz.

 

 

  - Służba strażaków jest niezwykle doceniania przez całe polskie społeczeństwo i cieszy się najwyższym społecznym zaufaniem. Zawsze wtedy, kiedy trzeba, dzielnie stajecie do pomocy, robicie ogromne wrażenie swoim profesjonalizmem, wyszkoleniem i oddaniem - Bogu i bliźnim - mówił Wiceminister Jarosław Zieliński - Strażacy od pokoleń podtrzymują wielką tradycję i służą społeczeństwu. Za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Gratuluję jednostkom OSP i samorządom gminnym tego, że pozyskały tak nowoczesne samochody ratowniczo - gaśnicze. Cieszę się, że jako poseł tej ziemi mogłem pomóc przy zakupie tych samochodów. Zapewniam, że taką pomoc - o ile tylko będzie możliwa - zawsze otrzymacie. Niech te samochody służą jak najlepiej. Dobrze, gdyby służyły tylko do ćwiczeń, a nie do akcji, ale wiemy, że życie niesie różne zagrożenia. Nie wyobrażamy sobie systemu bezpieczeństwa w Polsce bez ponad 16 tys. jednostek OSP i setek tysięcy druhen i druhów. Obowiązkiem rządu jest wspieranie strażaków ochotników. Życzę jak najmniej wyjazdów.

 

 

 


 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.