Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20356
W sumie: 399677

News

News zdjęcie id 783

"Noś odblaski - bądź widoczny!"

29.01.2019

 

 

   W ramach akcji „Noś odblaski- bądź widoczny” siemiatyccy policjanci zorganizowali spotkanie z mieszkańcami Perlejewa, uczestniczącymi w wieczornym spotkaniu chóru parafialnego w świetlicy OSP. 


   Działania były prowadzone w ramach drugiej edycji programu profilaktycznego, opartego na współpracy Policji z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną, której efektem jest ogólnokrajowa akcja informacyjno – edukacyjna pod hasłem „Podaj dalej” - czyli przekaż element odblaskowy swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie , tak by byli oni widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

  W ramach w/w programu dniu siemiatycka drogówka, wspólnie z miejscowym dzielnicowym, przeprowadzili eksperyment na nieoświetlonej części placu przy budynku OSP w Perlejewie. Wzdłuż budynku ustawiony został radiowóz z włączonymi światłami. Przed samochodem szła osoba bez elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł, osoba piesza była prawie niewidoczna. Natomiast umieszczenie na ubraniu elementów odblaskowych, w takich samych warunkach, skutecznie zasygnalizowało kierowcy obecność pieszego. W świetle reflektorów stanęli także policjanci, którzy podczas codziennej służby na drogach mają na sobie kamizelki odblaskowe poprawiające widoczność i bezpieczeństwo. Zgromadzeni przy radiowozie widzowie, mogli obserwować różnicę obu zaprezentowanych sytuacji drogowych.

  Po zakończonym eksperymencie wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe. Odblaskowy eksperyment w Perlejewie miał pokazać mieszkańcom - jak bardzo poprawia się ich bezpieczeństwo, gdy będą korzystać z odblasków podczas codziennego poruszania się po zmroku.

 

 

  Policjanci przypominają!
Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
Warto pamiętać, że to nie strach przed policją i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.

 

 

źródło: KPP Siemiatycze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.