Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 781

Kolędy, pastorałki, Herody...

28.01.2019

 

    Niedzielne „Popołudnie z Kolędą”, przygotowane przez stowarzyszenie „Perlejewo łączy”, zgromadziło pełną salę mieszkańców gminy Perlejewo, oraz zaproszonych gości.

 

 

    Publiczność, dzięki wykonawcom, raz jeszcze mogła powrócić do świątecznego nastroju i posłuchać bardziej, lub mniej znanych kolęd i pastorałek. Oprócz śpiewania w wykonaniu dzieci i młodzieży, na scenie zaprezentowały się też grupy, tj. chór z perlejewskiej parafii i zespół ludowy „Kalina” z Żurobic. Nieco odmiennie zabrzmiały pastorałki w wykonaniu mieszkańca gminy Perlejewo – Artura Leszczyńskiego, połączone m.in. z nutą góralską i jazzową. Z kolei w prawdziwą świąteczną zabawę wprowadziły widzów grupy aktorów z Bogut Pianek i gminy Perlejewo, prezentując bardzo popularne niegdyś, teraz wystawiane coraz rzadziej, Herody.

 

   

  Bożena Bujno, prezes stowarzyszenia „Perlejewo łączy”- Cieszę się bardzo, że z naszego zaproszenia skorzystało tak dużo osób, przede wszystkim naszych mieszkańców z dziećmi, oraz gości z szerokiej okolicy m.in.  z Mnia, Siemiatycz i innych miejscowości. To miłe, widząc jak całe rodziny z zainteresowaniem słuchały kolęd i oglądały występy Herodów. Myślę, że zaproponowany przez nas program był obszerny i bogaty. Nasze stowarzyszenie organizując takie spotkanie chce pielęgnować i propagować śpiewanie kolęd, uwrażliwiając szczególnie młodych ludzi na ich piękno. Chcemy zaszczepić tradycję kolędowania u młodszego pokolenia, bo przecież to od nas, starszych, zależy, czy niektóre tradycje przetrwają, czy odejdą w zapomnienie. Korzystając z okazji, pragnę serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom za przygotowania, oraz udział w V „Popołudniu z kolędą”. Niektórzy poświęcili sporo wolnego czasu na próby i naukę tekstu. Szczególnie dziękuję uczennicom szkoły podstawowej i gimnazjum, które chętnie zgłosiły swój udział w występach. Bardzo gorąco dziękuję rodzicom najmłodszych wykonawców, którzy włożyli dużo wysiłku, aby przygotować swoje pociechy do występu przed tak liczną publicznością. Dziękuję Przemkowi Moczulskiemu za kolędy grane na akordeonie, Arturowi Leszczyńskiemu, który swoim występem urozmaicił nasz program. Dziękuję też gościom, a więc Herodom z  Bogut Pianek, oraz zespołowi „Kalina” z Żurobic za uczestnictwo w naszym spotkaniu. Ciepłe słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przybyli tego dnia do świetlicy w Perlejewie oraz tych, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania, tak, więc: członkom stowarzyszenia „Perlejewo łączy”, chórowi parafialnemu oraz grupie kolędniczej „Herody z Perlejewa”. Dziękuję również wszystkim mediom, którzy chcą upamiętnić to nasze przedsięwzięcie. Tak duża frekwencja, jak i licznie występujący wykonawcy, są dowodem na to, że tradycja wspólnego kolędowania nie jest nam obca. Na pewno takie kameralne spotkania kolędnicze będziemy kontynuować w przyszłych latach. 

 

   

   „Popołudnie z kolędą”, oprócz mieszkańców gminy Perlejewo, obejrzeli m.in.: Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego Marek Bobel, ks. proboszcz parafii w Perlejewie Krzysztof Janowic, radni gminy Perleejwo na czele z Wójtem Gminy Perlejewo Jakubem Wierzbickim, Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński,

 

Relacja z "Popołudnia z kolędą" w podlasie24.

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.