Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 604

Misterium Męki Pańskiej 2018

27.03.2018

 
 
    Misterium Męki Pańskiej, wystawione w niedzielę, 25 marca, w świetlicy w Perlejewie, to kolejne duże przedsięwzięcie przede wszystkim stowarzyszenia „Perlejewo łączy”. W sztukę było zaangażowanych prawie 40 osób.
 
 

   

    Przedstawienie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Obejrzeli je nie tylko parafianie z Perlejewa, ale również wielu gości m.in. z:Jabłonnej Lackiej, Siemiatycz, Ostrożan, Drohiczyna, Ciechanowca, Winnej Poświetnej, Grodziska, Śledzianowa. Gośćmi honorowymi byli: Marszałek Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński, Starosta Siemiatycki - Jan Zalewski, Wicestarosta Siemiatycki - Marek Bobel z małżonką, oraz księża diecezji drohiczyńskiej, z proboszczem parafii Perlejewo  - ks. Krzysztofem Janowicem.
 

    Sztuka trwała ok. dwóch godzin, składała się z kilku aktów, m.in. ostatnia wieczerza, w Ogrodzie Oliwnym, na dziedzińcu u Kajfasza, w pretorium Piłata, na drodze do Golgoty. Aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, o czym może świadczyć aplauz widowni (na stojąco) jako wyraz uznania i podziękowania za spektakl.

    Członkowie stowarzyszenia i Akcji Katolickiej sami uszyli sobie stroje do sztuki, tekst oraz grę ćwiczyli na wielu próbach, przez cały post. 

     W aktorów wcielili się mieszkańcy gminy Perlejewo. Obsada:
Jezus – Henryk Gromadko
apostołowie: Szymon Piotr – Kazimierz Kryński
Jakub –  Tomasz Moczulski
Jan – Stanisław Moczulski
Judasz – Wojciech Żero
Pozostali apostołowie: Edward Czarkowski,  Adam Halliop, Stanisław Kosk, Mateusz Jaszczołt,  Andrzej Leszczyński, Bogusław Twarowski, Grzegorz Wójcik, Stanisław Zalewski
Arcykapłani: Stanisław Wojtkowski, Grzegorz Leszczyński, Franciszek Czarkowski
Kapłani – Tomasz Chicheł, Eugeniusz Czarkowski,  Bogdan Twarowski
Nikodem – Franciszek Czarkowski
Piłat – Bogdan Prywata
Król Herod –Krzysztof Radziszewski
Sługa Heroda: Leszek Mioduszewski
Setnik - Jarosław Oksztul
Żołnierze – Tadeusz Borzym, Henryk Mioduszewski
Kusiciel – Krzysztof Żero
Szymon z Cyreny – Stanisław Kosk
Maryja, Matka Jezusa – Emilia Moczulska
Weronika – Aneta Koc
Niewiasty : Ewa Czarkowska, Weronika Wojtkowska, Agnieszka Jaszczołt
Operator dźwięku – Wiesław Bujno
Suflerzy – Iwona Czarkowska, Mirosława Zalewska.

 
 
 
 

    Tak, jak przed rokiem, scenariuszem i reżyserią zajęła się p. Bożena Bujno.

    - Ciesze się, że nasze przedsięwzięcie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Myślę, że nasi skromni aktorzy wypadli nieźle, ponieważ nabywają doświadczenia nie tylko wraz z każdym przedstawieniem, ale też w czasie kolejnych prób. Na co dzień nasi aktorzy, to rolnicy, nauczyciele, pracownicy administracji i inni, tym bardziej trzeba im gratulować odwagi, chęci, pracy i zaangażowania. Chcę im wszystkim serdecznie podziękować – za wspólnie spędzony czas, wspólne godziny pracy, oraz serce włożone w naszą sztukę. Dziękuję im rodzinom, gdyż każdy, kto przygotowywał się do przedstawienia, robił to kosztem czasu własnego i rodzinnego. Gorąco dziękuję widowni, która przybyła tak licznie  oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze Misterium – mówi Bożena Bujno. 

Misterium nie jest jedyną sztuką, którą ma w swoim repertuarze stowarzyszenie. To jeszcze: Kopciuszek, Herody, Kielich goryczy, przedstawienie adwentowe – T"ak, wierzę".

   
 
 
 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.