Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 449

Najlepsze gospodarstwa 2017

21.08.2017

 

   W Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim przyznane zostały nagrody w XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wśród najbezpieczniejszych jest gospodarstwo państwa Marii i Jana Wojtkowskich z Moczydeł – Pszczółek, w gminie Perlejewo.

 

    Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie podlaskim w 2017 r.  uznano gospodarstwo państwa Dominiki i Karola Bednarczyków z miejscowości Łacha w gminie Turośl (pow. Kolneński). Drugie miejsce przyznano gospodarstwu Jana Pruszyńskiego z Pruszanki Starej w gminie Brańsk (powiat bielski), a trzecie – gospodarstwu państwa Marii i Jana Wojtkowskich z miejscowości Moczydły - Pszczółki, w gminie Perlejewo.

        Uroczystość wręczenia nagród najlepszym odbyła się w piątek, 18 sierpnia, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Gratulacje i życzenia złożyli nagrodzonym Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, a w imieniu Marszałka i Zarządu Województwa Podlaskiego – Stefan Krajewski.

    - Gratuluję uczestnikom, bo każda taka rywalizacja podnosi poziom świadomości i bezpieczeństwa na wsi – powiedział Stefan Krajewski. - Dzięki inwestycjom, choćby ze środków unijnych, gospodarstwa stają się coraz nowocześniejsze, coraz więcej w nich nowych maszyn, a przez to jest bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od nas samych. Od tego czy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa  zależy dobro nie tylko nasze ale i naszych najbliższych, dzieci. Dlatego życzę wszystkim rolnikom, by kasy KRUS wypłacały jak najwięcej wysokich emerytur, a nie miały okazji do wypłacania rent chorobowych  w następstwie wypadków.

    W ocenie Komisji konkursowej wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał ład i porządek; dobrze zaplanowane, zaprojektowane i oświetlone ciągi komunikacyjne; bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn, dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska.

    Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani do etapu krajowego. Nagrody w tym przypadku zostaną wręczone 22 września.

    Gratulujemy wyróżnienia.

 

    źródło: Wrota Podlasia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.