Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 307

Kampania "DOKUMENTY ZASTRZEŻONE"

09.01.2017

 

     Utracone dokumenty tożsamości oraz karty płatnicze może zastrzec każda osoba, której zdarzyła się taka sytuacja i nie ma znaczenia, czy dokumenty zostały zgubione, czy skradzione. W tym celu należy skorzystać z Systemu Dokumenty Zastrzeżone lub z Systemu Zastrzegania Kart.

 
 
 
     System Dokumenty Zastrzeżone www.dokumentyzastrzezone.pl to ogólnopolska baza milionów skradzionych i zagubionych dokumentów. Chroni przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości.
 
     Zastrzegać powinni wszyscy – nie tylko klienci banków. To najważniejszy krok, który trzeba natychmiast wykonać, kiedy utracimy np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy. W kilka minut dane trafią do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz tysięcy innych firm.
 
     Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone organizowana jest przez Związek Banków Polskich. Patronat Honorowy nad kampanią objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o możliwościach i potrzebie zastrzegania utraconych dokumentów tożsamości.
 
 
 
     System Zastrzegania Kart www.zastrzegam.pl to rozwiązanie pozwalające na szybkie zastrzeganie karty płatniczej – nawet jeśli nie znamy numeru telefonu do infolinii lub oddziału banku. Kluczowym elementem systemu jest zautomatyzowana infolinia, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy. Portal głosowy przekierowuje karty do właściwej infolinii wydawcy w celu zastrzeżenia karty.
 
     Operatorem Systemu Zastrzegania Kart jest Związek Banków Polskich.
 
 
     Plakat kampanii można pobrać tutaj.
 
 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.