Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 228

Dożynki Parafialno - Gminne w Perlejewie

19.09.2016

 

          Dożynki Parafialno - Gminne rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Perlejewie. Po Mszy korowód z wieńcami dożynkowymi tradycyjnie przeszedł na plac przed szkołą, gdzie odbyła się pozostała część wydarzenia. Najpierw były powitania i przemówienia, podczas których Wójt Gminy Perlejewo przywitał przybyłych gości. Wśród nich m.in. znaleźli się: Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski z Wicestarostą Markiem Boblem, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, kierownicy jednostek samorządowych naszej i pozostałych gmin powiatu siemiatyckiego, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński. Podczas przemówień Wójt Gminy Perlejewo, Marszałek Jerzy Leszczyński i Starosta Jan Zalewski podkreślali trud, jaki rolnicy muszą włożyć w pracę na roli. Nieodzownym akcentem obchodów było symboliczne łamanie się chlebem.

 

 

       Kolejna część programu, to występy zespołów: "Róże Jesieni" z Bociek, "Żurawiacy" z Bogut, "Sidory", "Radzikowszczaki", Chóru Gminno - Parafialnego z Perlejewa, dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Perlejewie. Nie można nie zapomnieć o konkursach - przecinania drewna na czas, ubijania piany z białek ręczną trzepaczką, konkursu balonowego. Atrakcją były kulinaria - mięsne, na bazie płodów rolnych, słodkości.

 

 

       Starostami tegorocznych Dożynek byli państwo Dorota i Stanisław Jasiota z Grannego.

 

 

 

     Więcej zdjęć z Dożynek w galerii.

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.