Logo Gmina Perlejewo

News

Gminna mapa zagrożeń

28.06.2016

 

        Propozycje i wnioski zgłaszane podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych na terenie gminy Perlejewo, oraz miejsca, które wymagają częstszego nadzoru ze strony patroli policji w gminie Perlejewo, są następujące:

     - Kobyla, latem – szybka jazda samochodami, nocne hałasy młodzieży, picie alkoholu, głośna muzyka.

     - Perlejewo, rejon przedszkola i szkoły, wieczorami – zaśmiecanie, szybka jazda,

     - droga Miodusy Dworaki - Miodusy Inochy, wieczorami – zaśmiecanie,

     - Pełch, popołudniami – jazda pod wpływem alkoholu,

     - Perlejewo, okres wakacji – brawurowa jazda,

     - przystanki autobusowe, wieczorami – wandalizm, zaczepianie przez nietrzeźwe osoby,

     - Leszczka Duża, stacja paliw, wieczorem – brawurowa jazda,

 

     Wkrótce miejsce te mają być naniesione na wirtualną mapę powiatu siemiatyckiego.

 

      Mapy zagrożeń wszystkich gmin powiatu siemiatyckego znajdują się tutaj.

 

      MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA: Określenie skali i rodzaju zagrożeń występujących na danym obszarze, a także racjonalne rozmieszczenie struktur terenowych Policji oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie potrzebne jest zwiększenie bezpieczeństwa, to główne założenia prowadzonych od początku lutego konsultacji społecznych. Ich rezultatem ma być stworzenie podlaskiej „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, która pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Budowa takiej „mapy” opiera się głównie na opiniach społeczeństwa, danych Policji, ale również na zaangażowaniu w tą inicjatywę organizacji pozarządowych, wojewodów i lokalnych samorządów. Mapa ma zawierać informacje m.in. o przestępstwach pospolitych i kryminalnych (m.in. bójki, pobicia, zabójstwa, kradzieże) oraz drogowych. Dodatkowo uwzględnione zostaną w niej również wybrane kategorie przestępstw gospodarczych i narkotykowych.

      Podlascy policjanci od początku lutego przeprowadzili 249 debat społecznych na terenie całego województwa, w których uczestniczyło ponad 7,5 tys. mieszkańców Podlasia. Uczestnicy tych spotkań szczególną uwagę zwracali na potrzebę przywrócenia zlikwidowanych i tworzenia nowych jednostek Policji. Równie ważnym elementem większości konsultacji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i poprawa wpływającej na nie infrastruktury drogowej. Mieszkańcy województwa mówili również o drobniejszych, aczkolwiek nie mniej ważnych, bo mocno uciążliwych społecznie, wykroczeniach tzw. porządkowych, związanych szczególnie z zapewnieniem spokoju i utrzymaniem czystości w najbliższej okolicy. Natomiast jako miejsca wymagające częstego nadzoru ze strony Policji niejednokrotnie wymieniane były rejony szkół, parki i miejsca, gdzie gromadzi się młodzież. Teraz wszystkie te informacje, spostrzeżenia oraz uwagi są wnikliwie analizowane, czego rezultatem ma być powstanie podlaskiej „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa” (www.podlaska.policja.gov.pl).

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.