Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1341

popołudnie z kolędą

18.01.2023

W niedzielę 15 stycznia 2023 r. w świetlicy w Perlejewie, po dwuletniej przerwie, odbyła się VIII edycja przeglądu kolędniczego „Popołudnie z kolędą” zorganizowana przez Stowarzyszenie „Perlejewo łączy”.

Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia – Pani  Bożena Bujno, która powitała gości: Pana Wójta Jakuba Krzysztofa Wierzbickiego, Proboszcza Parafii w Perlejewie Ks. Krzysztofa Janowica, Dyrekcję szkoły – P. Anetę Leszczyńską oraz Izabelę Wierzbicką, Ks. Wikariusza Piotra Wyszomierskiego, Radę Gminy na czele z przewodniczącym – P. Bogdanem Radziszewskim, pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich przybyłych na przegląd. Wydarzenie zaczęto od  „Kolędy dla nieobecnych” odśpiewanej przez chór parafialny dla uczczenia pamięci tych, których już nie ma w naszej społeczności.  Podczas popołudnia z przedstawieniem jasełkowym wystąpili uczniowie z klasy II i III przygotowani przez wychowawczynie p. Teresę Jaszczołt i Barbarę Żero. Wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego, klubu seniora oraz solistów i rodzin: P. Artura Leszczyńskiego z córką Hanią, sióstr Eweliny i Asi Leszczyńskich, P. Haliny Wojtkowskiej z synem Radkiem, Magdy Kołos i dzieci z Rodziny Moczulskich, P. Krystyny Klepackiej, P. Jadwigi Kosk, a także obejrzeliśmy występ kolędników z gwiazdą – P. Andrzeja Leszczyńskiego i Leszka Mioduszewskiego.

Wszyscy występujący otrzymali nagrody, a zgromadzona publiczność włączała się we wspólne kolędowanie. Po występie można było skosztować słodkości i porozmawiać przy kawie i herbacie.

Należy podkreślić, że popołudnie z kolędą od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i okolic, a  celem jego jest  podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek oraz integracja mieszkańców. Wydarzenie to i tym razem było świetną okazją  do miłego, w duchu świątecznym spędzania czasu.

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.