Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1338

Spotkania z mieszkańcami

12.01.2023

 

 

Spotkanie z mieszkańcami wsi: Twarogi Lackie, Twarogi- Mazury, Twarogi- Ruskie, Twarogi-Wypychy i Olszewo

W dniu 06 grudnia 2022 r. w Świetlicy wiejskiej w Twarogach Lackich odbyło się spotkanie Pana Jakuba Krzysztofa Wierzbickiego – Wójta Gminy Perlejewo  z mieszkańcami wsi:  Twarogi Lackie, Twarogi- Mazury, Twarogi- Ruskie, Twarogi-Wypychy i Olszewo. W spotkaniu udział wzięli Radni Rady Gminy w Perlejewie - Pan Jan Koc i Pan Rafał Ryciuk oraz kierownicy  Urzędu Gminy Perlejewo m.in. Pan Jarosław Oksztul – Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju, Pan Roman Perkowski – Kierownik Gospodarki Komunalnej oraz Pan Jan Kamont – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na początku Pan Wójt  przedstawił inwestycje zrealizowane w latach 2019-2021 oraz te do zrealizowania na przełomie 2022-2023 roku z wyszczególnieniem wkładu własnego i dofinansowania z zewnątrz. Pan Jakub Krzysztof Wierzbicki podkreślił, że Gmina Perlejewo jest na pierwszym miejscu wśród województwa podlaskiego, a 22 w kraju.  W następnej kolejności była chwila na pytania i potrzeby zgłaszane przez mieszkańców ww. wsi. Mieszkańcy pytali m.in. o remont i modernizację dróg, oświetlenie uliczne, w tych sprawach wywołany przez Pana wójta Kierownik Gospodarki Komunalnej – Pan Roman Perkowski udzielił odpowiedzi na nurtujące pytania mieszkańców odwołując się do składania wniosków na wykonanie prac komunalnych. W trakcie spotkania pojawiły się również pytania dotyczące Funduszu Sołeckiego, tutaj Pan Wójt Jakub Krzysztof Wierzbicki przedstawił zgromadzonym dane  przeznaczonych środków na Fundusz Sołecki w latach 2019-2022.

Podsumowaniem spotkania było przeprowadzenie ankiety przygotowanej przez Urząd Gminy Perlejewo dotyczącej całokształtu funkcjonowania gminy.

 

Spotkanie z mieszkańcami wsi: Leszczka Duża, Leszczka Mała, Miodusy Pokrzywne, Perlejewo, Pieczyski, Poniaty, Wiktorowo

W dniu 19 grudnia 2022 r. w Klubie Seniora w Perlejewie odbyło się kolejne spotkanie Wójta Gminy - Pana Jakuba Krzysztofa Wierzbickiego i kierowników Urzędu Gminy Perlejewo  z mieszkańcami ww. wsi. W spotkaniu udział wzięli także Radni Rady Gminy w Perlejewie - Pani Barbara Borzym, Pan Józef Kazimierczuk, Pan Łukasz Leszczyński i Pan Zbigniew Ilczuk.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem inwestycji zrealizowanych w latach 2019-2021 oraz do zrealizowania na przełomie 2022-2023 roku z wyszczególnieniem wkładu własnego i dofinansowania z zewnątrz. Po przemówieniu wójta Pana Jakuba Krzysztofa Wierzbickiego mieszkańcy mieli wiele pytań. Dyskusja dotyczyła m.in. budowanych i planowanych dróg, przy czym poruszono kwestię utrzymania ich pod względem czystości i zmiany warunków klimatycznych (np. zimą). W tej sprawie Pan Roman Perkowski  - Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej. Kolejne pytania zostały skierowane do Pana Jana Kamonta – Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Perlejewie dotyczące dystrybucji węgla oraz świadczenie usług opieki nad osobą niepełnosprawną. Pan Kierownik OPS wyjaśnił szczegóły dystrybucji węgla. Zaznaczył, że sprzedaż węgla odbywa się na zasadzie zgłoszonego wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Perlejewie rozpatrzonego pozytywnie. W przypadku świadczonych usług opieki nad osobami niepełnosprawnymi został wyremontowany nowy budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalny w Perlejewie, który będzie przeznaczony dla takiego typu osób zatrudniając przy tym wykwalifikowanych specjalistów.  Przewidywany termin otwarcia budynku - 01 lipiec 2023 rok. Duże zainteresowanie wzbudział również temat Ośrodka Zdrowia, tutaj Pan Wójt Jakub Krzysztof Wierzbicki wyjaśnił zgromadzonym, że na czas remontu lekarz przyjmuje w określonym miejscu przy budynku Szkoły Podstawowej.

Podsumowaniem spotkania było przeprowadzenie ankiety przygotowanej przez Urząd Gminy Perlejewo dotyczącej całokształtu funkcjonowania gminy.

Ankieta dotycząca funkcjonowania Gminy Perlejewo

Wyniki ankiety ze spotkania w dniu 6 grudnia 2022 r.

Wyniki ankiety ze spotkania w dniu 19 grudnia 2022 r.

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.