Logo Gmina Perlejewo

News

News zdjęcie id 1278

Festiwal Dożynkowy w Gminie Perlejewo

02.09.2022

28 sierpnia 2022 r. w Gminie Perlejewo dbył się Festiwal Dożynkowy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Perlejewo Łączy” przy wsparciu Gminy Perlejewo oraz licznych lokalnych Partnerów. Festiwal Dożynkowy dofinansowany został ze środków Województwa Podlaskiego.

Festiwal Dożynkowy rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Mieszkańcy gminy przygotowali na tę uroczystość piękne dożynkowe wieńce oraz złożyli na ołtarzu dary w podziękowaniu za zebrane plony. Korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował z Kościoła na pobliski odświętnie udekorowany plac dożynkowy.

Otwarcia Festiwalu Dożynkowego dokonała Pani Bożena Bujno – Prezes Stowarzyszenia „Perlejewo Łączy”, Pan Jakub Wierzbicki – Wójt Gminy Perlejewo oraz Starostowie tegorocznych dożynek Katarzyna i Grzegorz Biszewscy. Gospodarze dożynek przełamali się chlebem z licznie zgromadzonymi uczestnikami Festiwalu.

Sceniczny Program Artystyczny rozpoczął Chór Młodzieży Szkolnej pod opieką Łukasza Kraujutowicza, nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Perlejewie. Utalentowane chórzystki zaprezentowały piękne polskie utwory ludowe min. Jagódki, Lipka, W moim ogródecku, To i hola oraz Mamo, ja nie chcę za mąż.

Kolejnym wspaniałym punktem programu był występ Klubów Seniora z Perlejewa oraz Kobyli. Seniorzy zaprezentowali tradycyjne utwory muzyczne min. W zielonym gaju, ale przede wszystkim zaskoczyli publiczność przekomicznym występem kabaretowym.

Festiwal Dożynkowy był obfity również w liczne konkursy, w których uczestniczyła zgromadzona publiczność min. Jaka to melodia, konkurs na MEGAwarzywo, obieranie ziemniaków na czas, wyścigi w taczkach, przeciąganie liny, test wytrzymałościowy w trzymaniu dyni oraz pokaz tradycyjnego wiązania snopków i powróseł  oraz ustawiania snopków w dziesiątki.

O pyszną podlaską ucztę kulinarną zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Pełchu i Czarkówki, Kluby Seniora oraz Sołectwo Miodusy-Pokrzywne. Panie ze stoisk „Smaki Podlasia” zadbały o to, aby każdy uczestnik Festiwalu najadł się do syta.

Atrakcji podczas Festiwalu było co niemiara: stoisko z rękodziełem Klubów Seniora,  dmuchańce i animacje dla dzieci, przejazdy bryczką zorganizowane przez Stowarzyszenie „Koń nadbużański”, konkursy z nagrodami, lody i wata cukrowa.

Kulminacyjnym punktem programu był koncert gwiazdy Renaty Dąbkowskiej z niezapomnianym zespołem DYSTANS. Na koncercie „pod chmurką” bawili się i młodzi ,i starsi mieszkańcy gminy porywani do tańca wspaniałymi przebojami.

O atrakcje wieczorne zadbali strażacy OSP Twarogi Lackie, organizując zabawę dożynkową w swojej remizie strażackiej pod auspicjami różowego flaminga.

Organizatorem Festiwalu Dożynkowego w Gminie Perlejewo było Stowarzyszenie „Perlejewo Łączy”, które składa ogromne podziękowania licznym Partnerom, którzy współpracowali przy organizacji Festiwalu: Gminie Perlejewo, Szkole Podstawowej w Perlejewie, Parafii pw. Przemienienia Pańskiego, Sołectwom Perlejewo oraz Miodusy Pokrzywne, Gminnemu Związkowi OSP, Kołu Gospodyń Wiejskich z Pełchu oraz Czarkówki, Klubowi Seniora z Perlejewa oraz Kobyli oraz każdej osobie, która włożyła wkład w przygotowanie Festiwalu.

Festiwal Dożynkowy w Gminie Perlejewo jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Województwa Podlaskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Festiwalu Dożynkowego oraz fotorelacji:

 

 

 

Film z Festiwalu Dożynkowego: https://www.youtube.com/watch?v=PH7zOsYnsP4

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9-12. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie obecności.

 

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl 

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.