Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 171
W sumie: 5848

Parafia

 

Kościół p.w. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie

Proboszcz Parafii Perlejewo - ks. mgr Krzysztof Janowic

Wikariusz - ks. mgr Piotr Śledź

Emeryt - ks. kan. Kazimierz Olszewski


 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 27.09.2020 –

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona na WSD Drohiczynie.
 2. We wtorek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we czwartek wspomnienie św. Tereski od Dzieciątka Jezus a w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 3. We czwartek rozpoczęcie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00.
 4. W piątek o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40-sto godzinnego przed odpustem ku czci św. Franciszka z Asyżu. Po mszy św. różaniec prowadzony przez KŻR. W sobotę msze św. o godz. 9.30, 12.00 i 18.00- po niej różaniec. Adoracja w sobotę ze wzglądu na ślub do godz. 16.30 według porządku wywieszonego w gablocie. W niedzielę msze św. w porządku niedzielnym, różaniec o godz. 11.30, po sumie odpustowej o godz. 12.00 procesja eucharystyczna. Nabożeństwo adoracyjne będzie prowadził ks. Adam Niewęgłowski, kapłan naszej diecezji pracujący jako kapelan w Mokotowskim Hospicjum św. Krzyża w Warszawie. Taca niedzielna przeznaczona na potrzeby księdza Adama.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 7.30 i w czasie nabożeństwa różańcowego o godz.16.00.
 6. Pierwszy piątek miesiąca, dzieci obchodzące I piątki mogą przyjść na godz. 18.00.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Msze św. godz. 9.30, 12.00, 18.00.
 8. Pierwsza niedziela miesiąca, odpust ku czci św. Franciszka, ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 9. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 20.09.2020 –

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj puszka na CIDD i taca inwestycyjna.
 2. W poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i  Ewangelisty, a we środę wspomnienie św. o. Pio.
 3. We środę o godz. 19.00 spotkanie AK.
 4. Następny okres rozliczeniowy Tygodnika Niedziela od 13 września do 15 listopada. Wpłacamy po 60 zł do p. Kalinowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę taca na seminarium, będziemy gościli księdza Rektora Tadeusza Syczewskiego.
 6. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 w kościele spotkanie z młodzieżą klas VII i VIII przed sakramentem bierzmowania.
 7. Intencje do zapoznania w gablocie.
 8. Pożegnaliśmy śp. Józefę Moczulską i śp. Karola Radziszewskiego.

 

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 13.09.2020 –

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża św. Msza św. rano o godz. 7.30. Diecezjalny Dzień Młodzieży w związku z pandemią został odwołany.
 2. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej a w piątek                   18 września Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży. Modlimy się w tym dniu za dzieci i młodzież.
 3. W niedzielę 20 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu, w naszej diecezji zbiórka do puszek na CIDD.
 4. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców ( 14, 18, 19 września )
 5. Dziękuję mieszkańcom Moczydeł pszczółek za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych w ostatnią sobotę.  Dziękuję  Urzędowi  Gminy za udostępnienie transportu.
 6. Spotkanie członków AK we środę o godz. 19.30.
 7. Następny okres rozliczeniowy Tygodnika Niedziela od 13 września do 15 listopada. Wpłacamy po 60 zł do p. Kalinowskiej.
 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 9. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 w salce na plebani spotkanie zelatorek Kół Żywego Różańca.
 10. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 30.08.2020 –

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.30, po niej przechodzimy do szkoły i tam uroczyste rozpoczęcie nauki. Do szkoły dzieci i rodzice przychodzą w maseczkach bądź w przyłbicach ochronnych. W tym dniu przypada kolejna 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
 2. Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Pierwszy piątek miesiąca, msza św. i nabożeństwo o godz. 7.30.
 4. Pierwsza sobota miesiąca, msza św. i nabożeństwo o godz. 7.30.
 5. Pierwsza niedziela miesiąca, procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi po mszy św. o godz. 12.00.
 6. Dożynki w tym roku w niedzielę  6 września na mszy św. o godz. 12.00. Ze względu na pandemię, która znowu przybiera na sile ograniczymy się tylko do dziękczynienia w kościele. Nie będzie tego wymiaru zewnętrznego związanego z festynem, występami, stoiskami. Przygotujmy wieńce dożynkowe. Dożynki diecezjalne 12 września o godz. 11.00 w Jabłonnej Lackiej. W tym roku reprezentować nas będą z wieńcem  Moczydły Pszczółki.
 7. Spotkanie KSM i chętnych do włączenia się do Stowarzyszenia Młodzieży zapraszamy na spotkanie w  piątek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 8. W sobotę o godz. 18.30 w salce na plebanii spotkanie ministrantów.
 9. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 23.08.2020 –

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła.
 2. We środę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz.8.00, 9.30 i 12.00.
 3. W tym tygodniu we czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna a sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. Dożynki w tym roku w niedzielę  6 września na mszy św. o godz. 12.00. Ze względu na pandemię, która znowu przybiera na sile ograniczymy się tylko do dziękczynienia w kościele. Nie będzie tego wymiaru zewnętrznego związanego z festynem, występami, stoiskami. Przygotujmy wieńce dożynkowe. Dożynki diecezjalne 12 września o godz. 11.00 w Jabłonnej Lackiej. W tym roku reprezentować nas będą z wieńcem  Moczydły Pszczółki.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 6. Dzisiaj taca inwestycyjna.
 7. Pożegnaliśmy  + Stanisława Wojtkowskiego z Leszczki Małej.
 8. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.08.2020 –

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek 18 sierpnia przypada 75 rocznica bitwy po Miodusami Pokrzywnymi. W tym dniu o godz. 10.00 msza św. w naszym kościele pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Po mszy św. w kościele między innymi koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Białostockiej.
 2. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc zniszczonemu przez wybuch Bejrutowi.
 3. Dożynki w tym roku w niedzielę  6 września na mszy św. o godz. 12.00. Ze względu na pandemię, która znowu przybiera na sile ograniczymy się tylko do dziękczynienia w kościele. Nie będzie tego wymiaru zewnętrznego związanego z festynem, występami, stoiskami. Przygotujmy wieńce dożynkowe. Dożynki diecezjalne 12 września o godz. 11.00 w Jabłonnej Lackiej. W tym roku reprezentować nas będą z wieńcem  Moczydły Pszczółki.
 4. W sobotę wspomnienie NMP Królowej.
 5. Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, na prośbę władz sanitarnych, przypomina o aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w związku ze stanem epidemii COVID-19, zwłaszcza o obowiązkowym zakładaniu maseczek ochronnych przed wejściem do świątyni i zachowaniu dystansu społecznego min. 1,5 m. Ponadto, w obecnym okresie, zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w bezpieczny sposób.
 6. W następną niedzielę taca inwestycyjna, poprzednia taca – 3320 zł., ofiary na zakupów środków transportu dla misjonarzy z Dnia św. Krzysztofa – 1350 zł
 7. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 09.08.2020 –

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek  święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, dzień modlitwy za poległych w obozach i więzieniach.
 2. We środę o godz. 19.30 spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. We czwartek 13 sierpnia o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Msza św. i procesja różańcowa.
 4. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 5.  We wtorek 18 sierpnia przypada 75 rocznica bitwy po Miodusami Pokrzywnymi. W tym dniu o godz. 10.00 msza św. w naszym kościele pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Po mszy św. w kościele między innymi koncert kwartetu smyczkowego Filharmonii Białostockiej.
 6. Dożynki w tym roku w niedzielę  6 września na mszy św. o godz. 12.00. Ze względu na pandemię, która znowu przybiera na sile ograniczymy się tylko do dziękczynienia w kościele. Nie będzie tego wymiaru zewnętrznego związanego z festynem, występami, stoiskami. Przygotujmy wieńce dożynkowe. Dożynki diecezjalne 12 września o godz. 11.00 w Jabłonnej Lackiej. W tym roku reprezentować nas będą z wieńcem  Moczydły Pszczółki.
 7. Dziękuję za pomoc w wywiezieniu śmieci z cmentarza, były trzy osoby z Twarogów Ruskich – Suchodlski Janusz, Czarkowski Wiesław, Moczulski Wiesław. Przypominam, że dyżur roczny na cmentarzu przejmuje Pełch.
 8. Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, na prośbę władz sanitarnych, przypomina o aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w związku ze stanem epidemii COVID-19, zwłaszcza o obowiązkowym zakładaniu maseczek ochronnych przed wejściem do świątyni i zachowaniu dystansu społecznego min. 1,5 m. Ponadto, w obecnym okresie, zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w bezpieczny sposób.
 9. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 02.08.2020 –

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona na Caritas Diecezjalną.
 2. We wtorek na godz. 9.00  proszę ostatni raz mieszkańców Twarogów Ruskich i Trąbnicy o pomoc przy wywiezieniu śmieci z cmentarzach. Potem roczny dyżur przejmą mieszkańcy Pełchu.
 3. We czwartek  Uroczystość Przemienienia Pańskiego i Odpust Parafialny. Prządek mszy św. niedzielny. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. płk Mariusz Tołwiński, proboszcz Katedry Polowej w Warszawie. Porządkujmy cmentarz, przypominam o segregacji śmieci.
 4. Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, na prośbę władz sanitarnych, przypomina o aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w związku ze stanem epidemii COVID-19, zwłaszcza o obowiązkowym zakładaniu maseczek ochronnych przed wejściem do świątyni i zachowaniu dystansu społecznego min. 1,5 m. Ponadto, w obecnym okresie, zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w bezpieczny sposób.
 5. Próba i spowiedź przed rocznicą I komunii św. we wtorek 4 sierpnia o godz. 17.45.
 6. Pierwszy piątek miesiąca, msza św. i adoracja o godz. 7.30.
 7. Pielgrzymowanie duchowe na Jasną Górę, codziennie rano na mszy św. godz.7.30.
 8. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy organizowana przez pana Jana. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 9. KSM  Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza młodzie do  wzięcia udziału w różnorodnych akcjach przez siebie organizowanych. Szczegóły na stronie internetowej KSM.
 10. Ksiądz Piotr zaprasza młodzież, która przystąpiła do bierzmowania i jej rodziców na spotkanie integracyjne przy świetlicy w Perlejewie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 11. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 26.07.2020 –

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We środę 29 lipca o godz. 16.00 msza św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania przez Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Serdecznie na tę uroczystość zapraszam nie tylko rodziny bierzmowanych ale całą parafię. Będzie to pierwsza wizyta Księdza Biskupa w naszej parafii.
 2. Spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 19.00.
 3. Spotkania przed I komunią św. we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.30.
 4. W niedzielę 2 sierpnia Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, na mszy św. o godz. 9.30.
 5. Przed nami  Uroczystość Przemienienia Pańskiego i Odpust Parafialny. Porządkujmy cmentarz, przypominam o segregacji śmieci, jest coraz większy problem z ich wywozem i mocno wzrosła cena na składowiskach. Przed odpustem śmieci będą wywiezione.
 6. W przyszłą niedzielę taca na Caritas Diecezjalną.
 7. Ponieważ w ostatnim czasie z kościoła zginęło kilka rzeczy- niektóre udało się odzyskać, a teraz na dole są organy i sprzęt nagłaśniający od poniedziałku kościół będzie po porannej mszy św. zamykany.
 8. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 19.07.2020 –

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Pierwsza rocznica ingresu do katedry J. E. Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, w modlitwie polećmy Go Bogu.
 2. We środę  o godz. 19.30 spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. We środę wspomnienie św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła, także w martyrologium  wspomnienie św. Krzysztofa – dzień automobilisty. Poświęcenie pojazdów w niedzielę po każdej mszy świętej.
 4. We wtorek i Piątek o godz. 18.30 spotkanie przed I komunią św.
 5. Spotkanie z dziećmi klasy IV przed Rocznicą I Komunii św. we środę o godz. 19.00.
 6. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. W następną niedzielę taca inwestycyjna. Poprzednia taca wyniosła 3725 zł.
 8. Bierzmowanie 29 lipca o godz.16.00, I komunia św. 2 sierpnia o godz. 9.30, rocznica I komunii św. 6 sierpnia o godz. 12.00.
 9. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 12.07.2020 –

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj taca przeznaczona na cele diecezjalne.
 2. W poniedziałek 13 lipca o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie, msza św. i procesja różańcowa.
 3. We czwartek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.
 4. Spotkanie do I komunii św. w kościele  w piątek o godz. 19.00.
 5. W niedzielę 19 lipca po mszy św. o godz. 9.30 w salce na plebanii będzie można odebrać stroje komunijne.
 6. Nowy okres rozliczeniowy prenumeraty Tygodnika Niedziela – 5 lipca – 6 września, po 60 zł, wpłacamy do p. Kalinowskiej.
 7. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 05.07.2020 –

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W piątek  26. Rocznica konsekracji i ingresu do katedry J. E .Ks. Bpa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora.
 2. W sobotę  Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 3. Dzisiaj przymiarka strojów komunijnych  po mszy św. o godz. 9.30.
 4. Nowy okres rozliczeniowy prenumeraty Tygodnika Niedziela – 5 lipca – 6 września, po 60 zł, wpłacamy do p. Kalinowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele diecezjalne.
 6. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 21.06.2020 –

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We środę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, msza św. rano o godz. 7.30.
 2. We środę 24 czerwca od godz. 8.00  rozdawanie  darów Caritas.
 3. We wtorek 23 czerwca dzień modlitwy w intencji ojców.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Wypoczynek z KSM – informacje w gablocie.
 6. W niedzielę 28 czerwca  o godz. 9.30 msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. Przymiarka strojów komunijnych w niedzielę 5 lipca po mszy św. o godz. 9.30.
 9. Dzisiaj taca inwestycyjna.
 10. Bóg zapłać za udział w oktawie Bożego Ciała.
 11. Intencje do zapoznania w gablocie.
 12. Pożegnaliśmy śp. Franciszka Wyrozębskiego.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 14.06.2020 –

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We czwartek zakończenie obchodów eucharystycznych, poświęcenie ziół i kwiatów, Błogosławieństwo dzieci.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. rano o godz. 7.30.
 3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 4. W niedzielę na mszy św. o godz. 9.30  życzenia dla Księdza Kanonika z racji na 60 – tą rocznicę święceń kapłańskich.
 5. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. Podziękowanie za udział w Procesji Bożego Ciała : biel procesyjna ,dziewczynki sypiące kwiaty, druhowie strażacy, służba liturgiczna. Przygotowanie ołtarzy : pracownikom Urzędu Gminy, mieszkańcom Pełchu, Miodus Dworaków, Miodus Pokrzywnych.
 7. Pan Jan Twarowski z Twarogów Trąbnicy organizuje w dniach 18-19 lipca 2020 roku Pielgrzymkę do Niepokalanowa i Lichenia. Koszt z noclegiem i całodziennym wyżywieniem 220 zł. Zapisy do 11 lipca. Wyjazd w sobotę 18 lipca z parkingu przy kościele o godz. 5.00. Numer kontaktowy w gablocie ogłoszeń.
 8. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 07.06.2020 –

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

 

 1. We środę 10 czerwca 21 rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pała II w Drohiczynie.
 2. We czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i 9.30 – po niej procesja Eucharystyczna. W czasie procesji uczestniczymy zasłaniając usta i nos.
 3. Od piątku 12 czerwca Oktawa Bożego Ciała. O godz. 19.00 msza św. z prośbą o Boże Błogosławieństw w pracy i o urodzaj dla poszczególnych miejscowości według przyjętego od dawna porządku, Nieszpory i procesja eucharystyczna.
 4. W sobotę 13 czerwca o godz. 18.30 różaniec fatimski bez wystawienia, potem msza, nieszpory i procesja. W tym dniu przypadają imieniny J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora.
 5. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami przed I komunią św..
 6. W niedzielę 14 czerwca procesja po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Bierzmowanie – zmiana terminu na  29 lipca o godz. 16.00.
 8. I Komunia św. 2 sierpnia o godz. 9.30.
 9. Rocznica komunii św. 6 sierpnia w czasie sumy odpustowej.
 10. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 11. Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną. Trasa ze względu na pandemię będzie skrócona. W miejsce ołtarza w Pieczyskach będzie ołtarz przy kościele. Procesja dojdzie do Remizy OSP, tam ołtarz i powrót do kościoła. Ołtarze w tym roku przygotują :

I – przy sklepie naprzeciw p. Wysockich – Pełch

II – przy OSP – Miodusy Dworaki

III – przy Urzędzie Gminy – pracownicy U. Gminy

IV – przy kościele – Miodusy Pokrzywne.

      12. Intencje do zapoznania w gablocie.


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 31.05.2020 –

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Według nowych przepisów nie ma limitu wiernych na mszach świętych. Dalej jednak uczestniczymy zasłaniając usta i nos.
 2. Dzisiaj  w  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny za odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź „
 3. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Naszej Diecezji, msze św. o godz. 9.30 i 17.00.
 4. We środę o godz. 19.30 spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania
 6. Pierwszy piątek miesiąca, msza św. i nabożeństwo o godz. 7.30
 7. Pierwsza sobota miesiąca, msza św. i nabożeństwo o godz. 7.30
 8. W poniedziałek 1 czerwca Dzień Dziecka. Rozpoczyna się także nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego. Codziennie o godz. 17.00. W niedziele i uroczystości po mszy św. o godz. 17.00.
 9. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 10. W niedzielę 7 czerwca na mszy św. o godz. 9.30 przyjęcie nowych ministrantów.
 11. Bierzmowanie 22 lipca o godz. 16.00
 12. W niedzielę 7 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 13. Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną. Trasa ze względu na pandemię będzie skrócona. W miejsce ołtarza w Pieczyskach będzie ołtarz przy kościele. Procesja dojdzie do Remizy OSP, tam ołtarz i powrót do kościoła. Ołtarze w tym roku przygotują :

I – przy sklepie naprzeciw p. Wysockich – Pełch

II – przy OSP – Miodusy Dworaki

III – przy Urzędzie Gminy – pracownicy U. Gminy

IV – przy kościele – Miodusy Pokrzywne.

     14. Intencje do zapoznania w gablocie.


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020 –

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W poniedziałek 25 maja 26 rocznica śmierci Ks. Bpa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej. Polećmy Go Bogu w modlitwie. W tym dniu także dzień modlitw o świętość kapłanów.
 2. We wtorek 26 maja Dzień Matki. Nabożeństwo majowe w intencji matek. Serdecznie zapraszam.
 3. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny za odmówienie „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź „
 4. W zakrystii można zgłaszać chorych do sakramentów świętych, odwiedzimy ich we wtorek  26 maja od godz. 9.00.
 5. W niedzielę 31 maja po mszy św. o godz. 9.30 w salce na plebanii będzie pani krawcowa aby wziąć miarę alb dla dzieci do I komunii św. Będzie też krótkie spotkanie z rodzicami.
 6. Ksiądz Biskup Ordynariusz wydał nowe zarządzenie dotyczące organizacji duszpasterstwa przy zmniejszających się obostrzeniach w związku korona wirusem. Dyspensa od niedzielnej mszy św. dalej obowiązuje, jest jednak zachęta by korzystali z niej już tylko ludzie starsi, chorzy czy też obawiający się o swoje zdrowie. Można organizować I komunię św. jeszcze przed wakacjami ale termin jest do ustalenia z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie prawdopodobnie w czasie wakacji. Od czerwca rozpoczną się też spotkania formacyjne Akcji Katolickiej i apostolatu maryjnego. Odwołany został Dzień Wspólnoty Wspólnot i Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 7. W piątek 29 maja święcenia diakonatu a w sobotę 30 maja święcenia kapłańskie.
 8. Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się tradycyjnie z procesją eucharystyczną. Trasa ze względu na pandemię będzie skrócona. W miejsce ołtarza w Pieczyskach będzie ołtarz przy kościele. Procesja dojdzie do Remizy OSP, tam ołtarz i powrót do kościoła. Ołtarze w tym roku przygotują :

I – przy sklepie naprzeciw p. Wysockich – Pełch

II – przy OSP – Miodusy Dworaki

III – przy Urzędzie Gminy – pracownicy U. Gminy

IV – przy kościele – Miodusy Pokrzywne.

          9. Intencje do zapoznania w gablocie.

 


 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020 –

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na WSD w Drohiczynie. Gościmy w naszej parafii ks. prałata Zbigniewa Rostkowskiego, Wikariusza Generalnego naszej Diecezji.
 2. W myśl nowych przepisów w naszym wewnątrz naszego kościoła na liturgii może przebywać 51 osób. Przypominam, że możemy też uczestniczyć na zewnątrz zachowując odpowiednie od siebie odległości. Zasłaniamy usta i nos.
 3. Jutro 18 maja setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam do skorzystania z programów o Ojcu Świętym przygotowanych przez TVP.
 4. Kwartałowe dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące w dniach 18, 19, 20 maja. W czasie nabożeństwa majowego dołączymy stosowną modlitwę .
 5. W następną niedzielę 24 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W poniedziałek o godz. 9.00 poświęcenie pól w Moczydłach Dubinach i Starych.
 7. W niedzielę 31 maja po mszy św. o godz. 9.30 w salce na plebanii będzie pani krawcowa aby wziąć miarę alb dla dzieci do I komunii św. Będzie też krótkie spotkanie z rodzicami.
 8. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 10.05.2020 –

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. We czwartek 14 maja Święto św. Macieja Apostoła
 2. We środę 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. O godz. 19.00 msza św. po niej odmówimy różaniec w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Z racji na pandemię i ograniczenia procesji różańcowej nie będzie.
 3. W sobotę 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 4. Przejście na chór i pomieszczenia tam się znajdujące zostało na kilka miesięcy wyłączone z użytkowania dla wiernych. Złożone zostały tam elementy nowego instrumentu organowego do naszego kościoła.
 5. Poświęcenie pól. Proszę w czasie procesji zachować środki ostrożności ( uczestniczymy w maseczkach, zachowujemy odległość od siebie ). Początek o godz. 9.00.

Poniedziałek -  11 maja – Czarkówka Duża

Wtorek – 12 maja – Moczydły Stare i Dubiny

Środa – 13 maja – Twarogi Lackie

Czwartek –14 maja – M. Inochy, Tw. Trąbnica, M. Pokrzywne

Piątek – 15 maja – Czarkówka Mała. Po nabożeństwie majowym Perlejewo.

Sobota – 16 maja – Olszewo, Bogusze, Żale – po procesji msza św. w kaplicy.

         6. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 03.05.2020 –

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie.
 2. We środę 6 maja Święto św. Apostołów  Filipa I Jakuba.
 3. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu przypada 21 rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Bpa prof. Dra hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora naszej Diecezji.
 4. Kwartałowe dni modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele ( 04,08 i 09.05)
 5. W niedzielę 3 maja msza św. w intencji naszych OSP o godz. 12.00. Do kościoła wchodzą tylko poczty sztandarowe, pozostali druhowie uczestniczą na zewnątrz.
 6. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00, w niedziele i uroczystości po mszy św. o godz. 12.00. Zachęcam do modlitwy przy kapliczkach z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią.
 7. Od poniedziałku 4 maja rozpocznie się poświęcenie pól. Proszę w czasie procesji zachować środki ostrożności ( uczestniczymy w maseczkach, zachowujemy odległość od siebie ).

Poniedziałek -  4 maja – Twarogi Wypychy, Mazury, Ruskie.

Wtorek – 5 maja – Miodusy Dworaki , Pieczyski

Środa – 6 maja Pełch

Czwartek – 7 maja – Leszczka Duża

Piątek – 8 maja – Moczydły Pszczółki i Kukiełki

Sobota – 9 maja – Leszczka Mała.

        8. Intencje do zapoznania w gablocie.

        9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy :  + Eugeniusz Twarowski.

 

 


 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020 –

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz w związku z trwającą pandemią koronawirusa udzielił do odwołania dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 2. Na mocy nowych przepisów w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 30 osób. Można także uczestniczyć  na placu kościelnym zachowując bezpieczną odległość między osobami. Uczestniczymy w maseczkach ochronnych.
 3. We środę Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 4. W piątek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.
 5. W piątek rozpoczęcia nabożeństwa majowego. W zwykły dzień o godz. 17.00, w niedzielę i uroczystości po mszy św. o godz. 12.00. Przy kapliczkach starajmy się zachować bezpieczną odległość i pamiętajmy o maseczkach.
 6. Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o godz. 7.30.
 7. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona w tym roku z racji na niedzielę wielkanocną z 3 maja. To pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo majowe w tym dniu po mszy św. o godz. 12.00.
 8. Pierwsza niedziela miesiąca, z racji na panującą pandemię nie będzie procesji eucharystycznej do odwołania.
 9. Z tej samej racji nie będzie na razie planowanych w tym roku procesji fatimskich.
 10. W niedzielę 3 maja msza św. w intencji naszych OSP o godz. 12.00. Do kościoła wchodzą tylko poczty sztandarowe, pozostali druhowie uczestniczą na zewnątrz.
 11. Ksiądz Biskup zachęca do odmawiania o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia i o godz. 20.30 Różańca w intencji ustania zagrożenia ze strony pandemii koronawirusa i suszy.
 12. Intencje
 13. W ostatnim czasie od 19 marca pożegnaliśmy :  + Stanisław Kosk, + Eugeniusz  Perekitko, + Jan Kosk, + Jan Niewiński

 

 

 

 

 


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020 –

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

 

 1. We czwartek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, Bpa i M. Głównego Patrona Polski.
 2. W sobotę Święto św. Marka Ewangelisty.
 3. W związku z nowymi regulacjami dotyczącymi koronawirusa i limitem osób na 15 m2 w naszym kościele od poniedziałku 20 kwietnia będzie mogło przebywać 20 osób.
 4. Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk udzielił do końca 2020 roku pozwolenia na organizowanie wesel w piątki.
 5. Intencje do zapoznania w gablocie.

 

 

 


 

Drohiczyn, 16.04.2020

L. 259/2020

 

 

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie

o możliwości zawierania małżeństw i urządzania wesel w piątki

 

Długa i powszechnie przyjęta tradycja nakazuje zawierać sakrament małżeństwa i organizować przyjęcia weselne w soboty. W zwykłych okolicznościach należy ją z troską podtrzymywać. Ostatnio jednak kierowane są do naszej Kurii zapytania o możliwość zawarcia małżeństwa i urządzenia wesela w piątek. Epidemia koronawirusa sprawia bowiem, że niektóre terminy tych celebracji muszą być przesunięte i skumulowane w krótszym czasie. Chcąc więc rozwiać wątpliwości, niniejszym informuję, że - mając na uwadze dobro osób zamierzających połączyć się świętym węzłem sakramentalnym oraz ich rodzin - Biskup Drohiczyński nie sprzeciwia się, aby czasowo, do końca 2020 r., w poszczególnych przypadkach od wspomnianej tradycji odstąpić i zorganizować wesele w piątek. Nadmieniam, że nie jest potrzebna zgoda na zawarcie ślubu w piątek, a trudność dotyczy jedynie wesela.

W rozmownie duszpasterskiej należy zachęcać nupturientów, by szukali innych możliwości, ponieważ piątki są dniami pokutnymi (kan. 1250). Jeśli jednak poważne racje za tym przemawiają, można celebrować ślub i urządzić wesele w piątek, ponieważ:

- Czwarte przykazanie kościelne brzmi: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Okres formalnego zakazu zabaw jest więc ograniczony tylko do Wielkiego Postu.

- Biskup Drohiczyński na mocy kan. 87 § 1 udzielił dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokutnego (kan. 1249) i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251) wszystkim uczestnikom uroczystości weselnych organizowanych na terenie Diecezji Drohiczyńskiej we wspomnianym okresie.

- Duszpasterze winni w takich przypadkach poinformować nupturientów i gości, że są udzielone dyspensy, a wszyscy z nich korzystający są zobowiązani do odmówienia dowolnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla nupturientów. Proboszczowie są ponadto proszeni o przesłanie do naszej Kurii informacji o zaślubinach i weselu planowanym w piątek.

 

 

               Ks. dr Zbigniew Rostkowski

                      Wikariusz generalny

 

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9.00-12.00.

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl

ugperlejewo@wp.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.