Logo Gmina Perlejewo

Uroczyste otwarcie i wyświęcenie

„Dzieciństwo jest dobre, dlatego, że każdy dzień 

zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego”.
Anna Kamieńska

 

     

 

 

23 listopada 2012 r. odbyło się uroczyste poświęcenie punktu przedszkolnego „Akademia Przedszkolaka w Perlejewie”. Na uroczystość oprócz przedszkolaków i rodziców przybyli również goście zaproszeni. 

 

 

 

     

 

Na początku pani Urszula Kamińska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Perlejewie powitała wszystkich uczestników imprezy. Następnie przedstawiciele władz dokonali uroczystego przecięcia wstęgi a ksiądz proboszcz parafii Perlejewo - Roman Kowerdziej odmówił krótką modlitwę i poświęcił pomieszczenia, które zajmują przedszkolaki.

 

     

 

     

 

 

W dalszej kolejności były krótkie wystąpienia gości. Jako pierwszy głos zabrał pan Krzysztof Radziszewski – wójt gminy Perlejewo, który w swoim przemówieniu wyraził zadowolenie z nowoutworzonej placówki edukacyjnej w naszej gminie. Serdecznie podziękował wszystkim osobom, które w jakiś sposób przyczyniły się do powstania „Akademii Przedszkolaka w Perlejewie” m.in. Radnym Gminy za podjęcie właściwej decyzji dotyczącej zakupu budynku, w którym obecnie mieści się punkt przedszkolny. Bardzo serdecznie podziękował też prezesowi Spółdzielni Rolniczej „Jedność” - panu R. Tkaczukowi za sprzedaż budynku po korzystnej cenie oraz pani Bożenie Bujno za pozyskanie funduszy unijnych na utworzenie i wyposażenie punktu przedszkolnego dla dzieci 3-4 letnich. 

 

 

     

 

     

 

 

Następnie głos zabrał pan Romuald Tkaczuk, który złożył gratulacje władzom gminy za kolejną dobrą inwestycję w gminie a przedszkolakom w prezencie przekazał piękny, duży telewizor. 

 

     

 

Za utworzenie Punktu Przedszkolnego w Perlejewie swoją wdzięczność wyrazili także rodzice.  

 

     

 

 

Po przemówieniach dorosłych, głos zabrały panie przedszkolanki, które razem z maluchami przygotowały krótką część artystyczną. Był to pierwszy występ przedszkolaków przed tak, dużą publicznością, ale one poradziły sobie doskonale. 

 

 

     

 

 

Na koniec rodzice zaprosili wszystkich gości na kawę i bardzo smaczne ciasto.

 

Do galerii zdjęć

Tutaj jest film

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Perlejewo przyjmuje interesantów w każdą środę w godz. 9.00-12.00.

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail:ug@perlejewo.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.