Logo Gmina Perlejewo

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15094
W sumie: 135792

News

News zdjęcie id 507

Zmarł proboszcz parafii w Perlejewie ks. Marek Wróbel

12.11.2017

 
 
 
 
   Z wielką przykrością informuję, że w dniu 11 listopada 2017 r., w wieku 58 lat, zmarł proboszcz parafii w Perlejewie ksiądz Marek Wróbel.
 
                                                                                    Wójt Gminy Perlejewo
                                                                                   Krzysztof Radziszewski
 
 
 
 
 
Życiorys:
    Ks. Wróbel Marek urodził się 9 marca 1959 r. w Brańsku. Szkołę Podstawową ukończył w Chojewie (1966-1974). Uczęszczał do Technikum Melioracji Wodnych w Białymstoku (1974-1979). W 1979 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie przyjął w Drohiczynie 23 czerwca 1984 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w Siemiatyczach 15 czerwca 1985 r., z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.
Kapłańską drogę śp. ks. Marka wypełniały wikariaty w parafiach: Śledzianów (17.07.1985-17.06.1986), Brańsk (18.06.1986-11.08.1989), Bielsk Podlaski – Narodzenia NMP i św. Mikołaja (26.08.1989-19.09.1989), Bielsk Podlaski – Miłosierdzia Bożego (20.09.1989-30.06.1996), Korytnica (01.07.1996-09.11.1997).
    W 1997 r. rozpoczął studia zaoczne z zakresu muzyki kościelnej w Instytucie Kształcenia Organistów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zwieńczone tytułem magistra.
    Na stanowisku proboszcza posługiwał w parafii Budziska (10.11.1997-26.06.2015) a od 2015 r. w parafii Perlejewo.
W diecezji piastował następujące urzędy i funkcje: wykładowca muzyki kościelnej w Diecezjalnym Studium Katechetycznym w Drohiczynie (1990-1993), Kolegium Teologicznym w Drohiczynie (1993-2000), Diecezjalnym Studium Organistowskim w Drohiczynie (2000-), członek Komisji ds. liturgii Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II do Drohiczyna (1998-1999), drugi dekanalny wizytator katechetyczny w Dekanacie Łochowskim (2002-2006), dekanalny koordynator Światowych Dni Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (2015-2016).
    Za swoją posługę i postawę kapłańską otrzymał następujące tytuły i odznaczenia: medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich (2003), medal Komisji Edukacji Narodowej (2006), brązowy Krzyż Zasługi (2008), kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej (2008), Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (2010).
   (źródło: Diecezja Drohiczyńska)
 
 
 
    Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:
– 14 listopada – o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Perlejewie,
– po Eucharystii ciało śp. zmarłego Kapłana zostaną pochowane na cmentarzu parafialnym w Chojewie.

Wójt gminy zaprasza

<p>Krzysztof Radziszewski przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godz. 10.00-16.00.</p>

Krzysztof Radziszewski przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godz. 10.00-16.00.

Przewodniczący rady gminy przyjmuje w każdy poniedziałek w godz. 14.30-15.30.

Urząd Gminy Perlejewo

17-322 Perlejewo
tel./fax 85 657-85-15
e-mail: ugperlejewo@wp.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.